Navigace

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Vánoce 2016


MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA V MŠ
1. prosince 2016 navštívil naši školičku sv. Mikuláš. Děti Mikuláše dlouho očekávaly a těšily se na něj. Celý měsíc jsme se pilně na jeho návštěvu připravovali. Děti se naučily spoustu krásných zimních básniček, koled a písniček. Svou snahu a šikovnost předvedly děti před Mikulášem. Došlo i na taneček s Mikulášem, společné zpívání a na závěr děti čekala neodmyslitelná nadílka od Mikuláše.
Celé dopoledne s Mikulášem bylo pro všechny velkým zážitkem. Tímto bychom chtěli sv. Mikuláši poděkovat za jeho milou návštěvu u nás ve školičce a také za perníkovou chaloupku, kterou dětem vlastnoručně upekl. DĚKUJEME! A těšíme zase za rok . . .

VÁNOČNÍ ANDĚLSKÁ BESÍDKA
Již neodmyslitelně patří k vánocům tradiční Vánoční besídka na KD v Machové. Po vystoupení starších dětí, které přispěly svým uměleckým programem k navození vánoční nálady, následovalo vystoupení dětí z mateřské školy. V letošním roce se všechny děti proměnily v malé andělíčky. Na kulturním domě byla nejvyšší koncentrace nádherných andělíčků v širokém okolí. A že předvedli na pódiu skvělé výkony, o tom není žádných pochyb. Všem v hledišti předvedli, že umí... zazpívali a přednesli andělské říkanky, básničky a písničky, dokonce i zatančili. Popřáli a pak zase rychle odletěli na své nebeské obláčky.

SLAVNOSTNÍ ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU
I na této akci děti z mateřské školy předvedly svou šikovnost a nebojácnost. Zazpívaly, přednášely, pomohly rozsvítit vánoční stromeček.

VÁNOČNÍ NADÍLKA OD JEŽÍŠKA
Děti dostaly ve školce od Ježíška nové stavebnice Magformers, které se mohou libovolně kombinovat s již nakoupenými sadami Magformers. Jedná se u dětí o velmi oblíbenou konstruktivní, magnetickou stavebnici, ze které lze kreativně vytvářet různé stavby, obrazce, tvary, kosmické vozítka, auta, domy, apod.
Nyní jsme nakoupili Magformers v pastelových barvách určených nejen pro holčičky. Celkem jsme nakoupili 4 sady této stavebnice, aby děti měly dostatečné množství stavebních prvků různých tvarů, což umožňuje větší variabilitu při tvoření.
Tato stavebnice je nejoblíbenější hračkou ve školce a přispívá k rozvoji jemné motoriky, fantazie, tvořivosti, představivosti a kreativity. Děti si při hře procvičují a upevňují znalost barviček, tvarů, početní představivost. Učí se vzájemně spolupracovat a komunikovat mezi sebou.