Hlášení rozhlasu 9.5. 2024

Obecní hlášení

Připomínáme, že 18. května se koná Košt vína. Přijďte posedět a shlédnout divadelní představení ochotníků z Machové a ochutnat víno ze Slovácka. K tanci i poslechu hraje kapela SPADLÉ ŠRÁKY.
Pro vstup na Košt vína je nutné mít předem zakoupenou vstupenku. Tyto vstupenky se prodávají na OÚ Machová u místostarostky. Poslední možnost jejich zakoupení je do 15. května 17.00 hodin.
Bez platné vstupenky nebude umožněn vstup na akci.

Ostatní informace
Obec Machová je pouze zprostředkovatelem těchto informací, za jejich obsah neodpovídá.

Vážené zahrádkářky, vážení zahrádkáři.
Výbor ZO ČZS Machová Vás srdečně zve na výroční členskou schůzi, která se bude konat 11. 5. 2024 od 16 hodin v kulturním domě.
Při vstupní prezentaci budou vybírány členské příspěvky ve výši … 200 Kč.
Zahrádkáři věkové hranice 70 a více let … 50 Kč.

Tato výroční členská schůze je spojena s tradičním Svátkem matek.
Pozvání samozřejmě platí i pro Vaše manžele, manželky, přítelkyně či přítele.
Po oficiální části schůze budeme pokračovat v přátelské besedě.
Občerstvení a hudební produkce je pro Vás zajištěna.
Těšíme se na setkání s vámi
Výbor ZO ČZS Machová

Dále žádáme zahrádkáře, aby přišli pomoci s přípravou sálu na tuto schůzi
a to v pátek 10. května v 17 hodin. Vaše účast je nutná.
Děkujeme.

Spolek Tokaheya vzdělávání zve na Festival pro čolka – rodinný festival o přírodě v přírodě, který proběhne 11.-12. 5. 2024 v Kurovickém lomu. Kromě tradiční a velmi zajímavé expozice živé fauny, která v lomu běžně žije, dopřeje festival návštěvníkům širokou škálu vzdělávacích, tvůrčích, zábavných a inspirativních aktivit, pro celou rodinu. Přijďte poznat přírodu Kurovického lomu a užít si den plný zábavy a poznání. Těšíme se na setkání!

Drůbežárna Prace bude v úterý 14. 5. v 9:00 hod. prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, brojlerová kuřata, káčata, housata, husokačeny Mulard, krůty, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.

TJ SOKOL MACHOVÁ pořádá v sobotu 18. května JEDNODENNÍ TURISTICKÝ ZÁJEZD NA PŘEHRADU DO LUHAČOVIC.
Závazné přihlášky – kuzelky@tjsokolmachova.cz, tel: 603 782 624.