Hledat na webu

Foto z obce

13.10.2023

8.9.2023

V sobotu 2. září 2023 vyjeli silniční nadšenci na cyklojízdu TOUR de Žídelná. V dopoledních hodinách cyklisté odstartovali svou celodenní jízdu. Od rekreačních cyklistů, až po ostřílené sporťáky, což také naplnilo náš plán: cyklojízda pro všechny. Na trase bylo připraveno 9 check pointů s občerstvením. Trasa měla cca 30 km a zúčastnilo se 270 dospělých cyklistů a 78 dětí. Pro ty, kteří zvládli nasbírat plný počet razítek, byla připravena tombola s velmi pěknými a hodnotnými cenami. Těšíme se na další ročníky CYKLOTOUR de ŽÍDELNÁ a v nové tradici budeme pokračovat, což nás moc těší. 

25.7.2023

První májové dny jsme zahájili slavnostním stavěním máje. Májka je oslavována jako symbol lásky, plodnosti a mládí, ale také jako strážce obce. Poděkování patří nejen všem, kteří se na stavění a kácení máje podíleli, ale také těm, kteří po celý měsíc dokázali uhlídat. 

11.7.2023

Od začátku července můžete využívat na našich polních cestách dva nové altány. Slouží především k odpočinku a pozorování okolní krajiny.

11.7.2023

Letošní Dětský den, který se konal dne 1. června, probíhal ve sportovním duchu. Děti si den užily ve Sportovním areálu Machová. 

5.5.2023

Dnes nás navštívily na obecním úřadě děti z mateřské školky, přišly se podívat na naše kanceláře, v zasedací místnosti si vyzkoušely hlasování, kde si odhlasovaly na každý den kynuté knedlíky s jahodami, pizzu a také od června dva roky prázdnin. Zašli jsme se podívat do knihovny, kde se dětem moc líbilo a taky si děti zkusily  jak se hlásí v místním rozhlase. Na závěr se všichni vyfotili u hasičského auta. 

21.4.2023

Dnes jsme v naší obecní knihovně přivítali jedenáct nových čtenářů. Paní knihovnice představila dětem knihovnu, rozdala čtenářské průkazy, které mohou využít při vypůjčení knih. Poté děti přišli pozdravit Křemílek s Vochomůrkou a vyslechli si pohádku O Koblížkovi od malého Dominička Hanáka. Čtenáři si vytvořili záložky do knížek, zasoutěžili si při poznávání znělek večerníčků a po večeři se četly úryvky z knížek, do čehož se zapojily i některé z dětí. Děkujeme rodičům za dobroty, které dětem darovali.