17.4.2024

Oznamujeme občanům, že kontejner na textil je nově instalován u budovy Kuželny č.p. 186.

2.11.2023

Ostatní informace Obec Machová je pouze zprostředkovatelem těchto informací, za jejich obsah neodpovídá.   Ordinace Tlumačov firma MUDr. Kopečná s.r.o. nově přijímá pacienty. Registrace budou probíhat každý čtvrtek od 13:30 do 15:00 v prostorách MATEŘSKÉ ŠKOLKY MACHOVÁ(bývalá ordinace).

31.10.2023

Vážení občané,chtěli bychom touto cestou upřímně poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci večera dýňových strašidýlek v obci Machová. Byl to fantastický a nezapomenutelný zážitek pro všechny obyvatele naší obce.Chtěli bychom vyslovit naši vděčnost všem, kteří se podíleli na tvorbě kulis, výrobě kostýmů a přípravě strašidelného bufetu. Vaše práce byla neocenitelná a přispěla k vytvoření úžasné atmosféry během celé akce.Děkujeme také všem dětem a občanům za vyřezané dýně, které dodaly večeru tu správnou strašidelnou atmosféru. Také děkujeme těm, kteří se postarali o zázemí a veškeré potřebné vybavení, včetně světel, napojení na domovní elektřinu a zapůjčení lešení. Akce se konala v sobotu 28. října a zúčastnilo se jí 150 dětí. Bylo nám velkou ctí předat každému dítěti sladký balíček na vstupu do hradeb, odkud se procházelo trasou lemovanou vyřezanými dýněmi osvícenými světly. Bylo to opravdu nezapomenutelné.Děkujeme také všem, kteří připravili domácí pochutiny. Vaše příspěvky byly vítaným doplňkem ke strašidelnému bufetu a všichni jsme si velice pochutnali.Moc si toho všeho vážíme a jsme rádi, že jsme mohli být součástí tak úspěšné akce. Je to příklad toho, jak můžeme společně vytvořit příjemné a zábavné prostředí nejen pro naše děti.

31.10.2023

Milá Barborko Měřilová, s velkou radostí a hrdostí Ti chceme jménem obce Machová poděkovat za Tvou skvělou reprezentaci ve sportovním aerobiku. Stala ses mistryní světa, a to je obrovský úspěch, na který jsme nesmírně pyšní!

17.10.2023

ZNÁME SE JEŠTĚ, SOUSEDÉ ?? Tradice jsou tradice.Ale nenapadlo vás někdy uspořádat neotřelou jednorázovou akci, která by životve vaší obci trochu víc zpestřila, osvěžila, která by někomu pomohla?Chtěli byste uspořádat nějakou zajímavou kulturní, multikulturní, nebo vzdělávacíaktivitu? Potřebovali byste podpořit v oblasti dobrovolnictví, sousedskévýpomoci či mezigeneračních aktivit?Právě na takové projekty cílí nová výzva MAS Partnerství Moštěnka, kterou vámtady představujeme. Nyní máte šanci zrealizovat své plány.

11.8.2023

Ordinace MUDr. Jozefa Csipáka přijímá k registraci nové pacienty

11.7.2023

V místním obchodě Machová je možnost využít balíkové služby PPL, GLS. Platby můžete provádět hotově nebo kartou.

13.3.2023

S radostí oznamujeme, že jsme spustili nové webové stránky, které dostaly nový moderní design. Naším cílem bylo vytvořit přehlednější a uživatelsky příjemnější web, na kterém najdete všechny potřebné informace. Věříme, že se vám nový web bude líbit.