Hledat na webu

Upozornění

17.4.2024

Oznamujeme občanům, že kontejner na textil je nově instalován u budovy Kuželny č.p. 186.  

8.4.2024

Obecní hlášení Upozorňujeme občany, že v pátek 12. dubna bude v naší obci prováděná velkoplošná deratizace obce. Vzhledem k tomu, že je pravděpodobný výskyt hlodavců i v okolí obytných domů a v hospodářských staveních, vyzíváme občany ke spolupráci při vyhledávání pobytu hlodavců. Prosím kontaktujte obecní úřad. 

5.4.2024

DeratizaceNástrahy instalované do kanalizační sítě. Dále instalovány u kontejnerového stání do deratizačních staniček (domečků) viz. foto. Tyto staničky jsou uzamykatelné, což chrání před necílenými organismy nebo druhy. 

3.4.2024

Obecní hlášení Kontejner na nebezpečný odpad bude přistaven ve čtvrtek 4. dubna u sportovního areálu v čase od 15 do 17 hodin.     Upozorňujeme občany, že v pátek 4. dubna a v pátek 12. dubna bude v naší obci prováděná velkoplošná deratizace obce. Vzhledem k tomu, že je pravděpodobný výskyt hlodavců i v okolí obytných domů a v hospodářských staveních, vyzíváme občany ke spolupráci při vyhledávání pobytu hlodavců. Prosím kontaktujte obecní úřad. 

27.3.2024

Obecní hlášení V Machové v době Velikonoc udržujeme tradici klapotání. Na Zelený čtvrtek po večerních církevních obřadech umlknou zvony na všech kostelích tzv. odletí do Říma pro požehnání od papeže a vrací se teprve na Bílou sobotu.  Starostliví kaprálové a Machovští chlapci školního věku po roce opráší své dřevěné klapotky nebo hrkače a přebírají funkci zvonů tím, že oznamují dobu ranní, poledne a večerní klekání v obci.Průvody po vesnici mají mnohaletou tradici a také přesný řád. Na Zelený čtvrtek se chodí v podvečer v šest hodin, o Velkém pátku ráno v šest, pak v pravé poledne, odpoledne ve tři hodiny na památku smrti Pána Ježíše a opět v podvečer v šest hodin, oznámit klekání. Na Bílou sobotu se vychází od zvonice opět ráno v šest hodin a poslední průvod v pravé poledne, po kterém jsou všichni spravedlivě odměněni za každé klapotání. Kaprálové a jejich družiny budou rádi za jakýkoli příspěvek do kasičky. 

2.11.2023

Ostatní informace Obec Machová je pouze zprostředkovatelem těchto informací, za jejich obsah neodpovídá.   Ordinace Tlumačov firma MUDr. Kopečná s.r.o. nově přijímá pacienty. Registrace budou probíhat každý čtvrtek od 13:30 do 15:00 v prostorách MATEŘSKÉ ŠKOLKY MACHOVÁ(bývalá ordinace).

31.10.2023

Vážení občané,chtěli bychom touto cestou upřímně poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci večera dýňových strašidýlek v obci Machová. Byl to fantastický a nezapomenutelný zážitek pro všechny obyvatele naší obce.Chtěli bychom vyslovit naši vděčnost všem, kteří se podíleli na tvorbě kulis, výrobě kostýmů a přípravě strašidelného bufetu. Vaše práce byla neocenitelná a přispěla k vytvoření úžasné atmosféry během celé akce.Děkujeme také všem dětem a občanům za vyřezané dýně, které dodaly večeru tu správnou strašidelnou atmosféru. Také děkujeme těm, kteří se postarali o zázemí a veškeré potřebné vybavení, včetně světel, napojení na domovní elektřinu a zapůjčení lešení. Akce se konala v sobotu 28. října a zúčastnilo se jí 150 dětí. Bylo nám velkou ctí předat každému dítěti sladký balíček na vstupu do hradeb, odkud se procházelo trasou lemovanou vyřezanými dýněmi osvícenými světly. Bylo to opravdu nezapomenutelné.Děkujeme také všem, kteří připravili domácí pochutiny. Vaše příspěvky byly vítaným doplňkem ke strašidelnému bufetu a všichni jsme si velice pochutnali.Moc si toho všeho vážíme a jsme rádi, že jsme mohli být součástí tak úspěšné akce. Je to příklad toho, jak můžeme společně vytvořit příjemné a zábavné prostředí nejen pro naše děti.

31.10.2023

Milá Barborko Měřilová, s velkou radostí a hrdostí Ti chceme jménem obce Machová poděkovat za Tvou skvělou reprezentaci ve sportovním aerobiku. Stala ses mistryní světa, a to je obrovský úspěch, na který jsme nesmírně pyšní!

17.10.2023

ZNÁME SE JEŠTĚ, SOUSEDÉ ?? Tradice jsou tradice.Ale nenapadlo vás někdy uspořádat neotřelou jednorázovou akci, která by životve vaší obci trochu víc zpestřila, osvěžila, která by někomu pomohla?Chtěli byste uspořádat nějakou zajímavou kulturní, multikulturní, nebo vzdělávacíaktivitu? Potřebovali byste podpořit v oblasti dobrovolnictví, sousedskévýpomoci či mezigeneračních aktivit?Právě na takové projekty cílí nová výzva MAS Partnerství Moštěnka, kterou vámtady představujeme. Nyní máte šanci zrealizovat své plány. 

11.8.2023

Ordinace MUDr. Jozefa Csipáka přijímá k registraci nové pacienty

11.7.2023

V místním obchodě Machová je možnost využít balíkové služby PPL, GLS. Platby můžete provádět hotově nebo kartou.   

13.3.2023

S radostí oznamujeme, že jsme spustili nové webové stránky, které dostaly nový moderní design. Naším cílem bylo vytvořit přehlednější a uživatelsky příjemnější web, na kterém najdete všechny potřebné informace. Věříme, že se vám nový web bude líbit.