Hledat na webu

Pozvánky

27.3.2024

Obecní hlášení V Machové v době Velikonoc udržujeme tradici klapotání. Na Zelený čtvrtek po večerních církevních obřadech umlknou zvony na všech kostelích tzv. odletí do Říma pro požehnání od papeže a vrací se teprve na Bílou sobotu.  Starostliví kaprálové a Machovští chlapci školního věku po roce opráší své dřevěné klapotky nebo hrkače a přebírají funkci zvonů tím, že oznamují dobu ranní, poledne a večerní klekání v obci.Průvody po vesnici mají mnohaletou tradici a také přesný řád. Na Zelený čtvrtek se chodí v podvečer v šest hodin, o Velkém pátku ráno v šest, pak v pravé poledne, odpoledne ve tři hodiny na památku smrti Pána Ježíše a opět v podvečer v šest hodin, oznámit klekání. Na Bílou sobotu se vychází od zvonice opět ráno v šest hodin a poslední průvod v pravé poledne, po kterém jsou všichni spravedlivě odměněni za každé klapotání. Kaprálové a jejich družiny budou rádi za jakýkoli příspěvek do kasičky. 

25.3.2024

Obecní hlášení   UKLIĎME ČESKO, UKLIĎME MACHOVOU.Obec Machová vás zve na úklidovou akci, která se koná 6. dubna 2024.Sraz je v 9. 00 hodin u OÚ. Uklízet se budou polní cesty kolem obce a okolí lesů. Občerstvení pro účastníky úklidu ZDARMA. Bližší informace u místostarostky na tel: 771 123 425.Děkujeme za pomoc. 

6.11.2023

Zveme všechny ženy bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti na kondiční cvičení s Janou Kabátovou, které probíhá každé úterý od 18 do 19 hodin ve velkém sále kulturního domu v Míškovicích. Přijďte si vyzkoušet toto úterý první lekci zdarma. S sebou potřebujete podložku na cvičení a vhodnou obuv. 

1.11.2023

SDH Machová oznamuje, že každý čtvrtek od 17:00 hodin budeme hrát v kulturním domě stolní tenis.

11.9.2023

24.4.2023

Procházku po obci s dětmi si můžete zpříjemnit plotovou hrou DEN ZEMĚ, která je umístěna na plotě u autobusové zastávky.