Hlášení rozhlasu

15.7.2024

Obecní hlášení   Žádáme občany, o zodpovědné třídění odpadu na sběrných místech a do kontejneru na tříděný odpad dávali pouze to, co do něj skutečně patří.Do kontejneru na plast patří pouze stlačený plast a obaly od mléka. Do kontejneru na papír patří pouze papír a složené krabice. Do kontejneru na sklo patří pouze čisté barevné a čiré sklo.Dále žádáme občany, aby nevyváželi stavební odpad a suť do okolí obce, ale odvezli do sběrného dvora v Míškovicích. V případě nejasností se podívejte na stránky EKO-KOM nebo na naše webové stránky v sekci svozu odpadu. Dále prosíme, nezanechávejte u kontejnerů odpad, který se do nich nevejde.Děkujeme Vám za spolupráci a za Vaše úsilí o ochranu životního prostředí.

12.6.2024

Obecní hlášeníVážení spoluobčané, naše obec se opět po letech zúčastní soutěže Vesnice roku. V pátek 14. června v dopoledních hodinách bude obcí procházet hodnoticí komise. Chtěli bychom Vás touto cestou požádat, abyste úklidem a výzdobou svých předzahrádek přispěli k reprezentativnímu vzhledu obce.Děkujeme.

10.6.2024

Obecní hlášení   Vážení spoluobčané, naše obec se opět po letech zúčastní soutěže Vesnice roku. V pátek 14. června v dopoledních hodinách bude obcí procházet hodnoticí komise. Chtěli bychom Vás touto cestou požádat, abyste úklidem a výzdobou svých předzahrádek přispěli k reprezentativnímu vzhledu obce.Děkujeme.

9.10.2023

Obecní hlášení Kontejner na velkoobjemový odpad bude přistaven v pátek 13. října od 15. 00 do 17. 00 hodin a v sobotu 14. října od 9. 00 do 11. 00 hodin. Žádáme občany, aby dodržovali pokyny obsluhy.

25.9.2023

Výsledky soutěže o jablko roku obce Machová 2023  1. místo: Ludvík Jiří, počet hlasů 130, odrůda Rubinola, č.vzorku 7 2. místo: Lapčíková Jiřina, počet hlasů 32, odrůda Bohemia, č.vzorku 2 3. místo: Rosík Josef, počet hlasů 24, odrůda Spartan, č.vzorku 12  Pořadí Č. vzorku Počet hlasů Pěstitel Odrůda

11.9.2023

Obecní hlášení Upozorňujeme občany, že splatnost platby stočného za rok 2023 je do konce září 2023. Stočné činí 650 Kč na osobu za rok. Do konce října 2023 se vybírá místní poplatek za psy ve výši 200 Kč za každého psa. Podrobnosti jsou k dispozici na webu v sekci Aktuality. Preferujeme platbu na účet, z důvodu rekonstrukce kanceláří na OÚ. Číslo účtu: 183 297 926 / 0300.

20.6.2023

Zelenina Juvita Uherský Brod bude ve středu 21. června  od 12. 30 do 12. 50 hodin, prodávat jahody, nové brambory ze Znojma, slovenská rajčata, papriky, okurky.Dále prodavá cibuli, nový česnek, žampiony, hlívu ústřičnou a další ovoce a zeleninu. Nabízí med a olejové svíčky.

31.5.2023

Mladí kluci z naší obce zvou na kácení máje dnes v 18. 00 hodin na návsi. Malé občerstvení zajištěno.    Obec Machová zve všechny děti i s rodiči na DĚTSKÝ DEN, který se koná 3. června 2023 v 15. 00 hodin ve sportovním areálu Machová. Na začátku se představí sestava ZUMBY, kterou si můžete vyzkoušet i Vy. Jsou připravené sportovní disciplíny. Občerstvení pro děti i dospělé zajištěno. Osvěžit se můžete točenou zmrzlinou.  Vstupné dobrovolné. Těšíme se na další společné setkání. Za nepříznivého počasí se DĚTSKÝ DEN RUŠÍ.