Hledat na webu

Aktuality

15.7.2024

Obecní hlášení   Žádáme občany, o zodpovědné třídění odpadu na sběrných místech a do kontejneru na tříděný odpad dávali pouze to, co do něj skutečně patří.Do kontejneru na plast patří pouze stlačený plast a obaly od mléka. Do kontejneru na papír patří pouze papír a složené krabice. Do kontejneru na sklo patří pouze čisté barevné a čiré sklo.Dále žádáme občany, aby nevyváželi stavební odpad a suť do okolí obce, ale odvezli do sběrného dvora v Míškovicích. V případě nejasností se podívejte na stránky EKO-KOM nebo na naše webové stránky v sekci svozu odpadu. Dále prosíme, nezanechávejte u kontejnerů odpad, který se do nich nevejde.Děkujeme Vám za spolupráci a za Vaše úsilí o ochranu životního prostředí.

12.6.2024

Obecní hlášeníVážení spoluobčané, naše obec se opět po letech zúčastní soutěže Vesnice roku. V pátek 14. června v dopoledních hodinách bude obcí procházet hodnoticí komise. Chtěli bychom Vás touto cestou požádat, abyste úklidem a výzdobou svých předzahrádek přispěli k reprezentativnímu vzhledu obce.Děkujeme. 

10.6.2024

Obecní hlášení   Vážení spoluobčané, naše obec se opět po letech zúčastní soutěže Vesnice roku. V pátek 14. června v dopoledních hodinách bude obcí procházet hodnoticí komise. Chtěli bychom Vás touto cestou požádat, abyste úklidem a výzdobou svých předzahrádek přispěli k reprezentativnímu vzhledu obce.Děkujeme. 

10.6.2024

Přednáška s fyzioterapeutkou Mgr. Lenkou Fasnerovou.  Obec Machová ve spolupráci s MAS Partnerství Moštěnka.  

17.4.2024

Oznamujeme občanům, že kontejner na textil je nově instalován u budovy Kuželny č.p. 186.  

6.11.2023

Zveme všechny ženy bez rozdílu věku a fyzické zdatnosti na kondiční cvičení s Janou Kabátovou, které probíhá každé úterý od 18 do 19 hodin ve velkém sále kulturního domu v Míškovicích. Přijďte si vyzkoušet toto úterý první lekci zdarma. S sebou potřebujete podložku na cvičení a vhodnou obuv. 

2.11.2023

Ostatní informace Obec Machová je pouze zprostředkovatelem těchto informací, za jejich obsah neodpovídá.   Ordinace Tlumačov firma MUDr. Kopečná s.r.o. nově přijímá pacienty. Registrace budou probíhat každý čtvrtek od 13:30 do 15:00 v prostorách MATEŘSKÉ ŠKOLKY MACHOVÁ(bývalá ordinace).

1.11.2023

SDH Machová oznamuje, že každý čtvrtek od 17:00 hodin budeme hrát v kulturním domě stolní tenis.

31.10.2023

Vážení občané,chtěli bychom touto cestou upřímně poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci večera dýňových strašidýlek v obci Machová. Byl to fantastický a nezapomenutelný zážitek pro všechny obyvatele naší obce.Chtěli bychom vyslovit naši vděčnost všem, kteří se podíleli na tvorbě kulis, výrobě kostýmů a přípravě strašidelného bufetu. Vaše práce byla neocenitelná a přispěla k vytvoření úžasné atmosféry během celé akce.Děkujeme také všem dětem a občanům za vyřezané dýně, které dodaly večeru tu správnou strašidelnou atmosféru. Také děkujeme těm, kteří se postarali o zázemí a veškeré potřebné vybavení, včetně světel, napojení na domovní elektřinu a zapůjčení lešení. Akce se konala v sobotu 28. října a zúčastnilo se jí 150 dětí. Bylo nám velkou ctí předat každému dítěti sladký balíček na vstupu do hradeb, odkud se procházelo trasou lemovanou vyřezanými dýněmi osvícenými světly. Bylo to opravdu nezapomenutelné.Děkujeme také všem, kteří připravili domácí pochutiny. Vaše příspěvky byly vítaným doplňkem ke strašidelnému bufetu a všichni jsme si velice pochutnali.Moc si toho všeho vážíme a jsme rádi, že jsme mohli být součástí tak úspěšné akce. Je to příklad toho, jak můžeme společně vytvořit příjemné a zábavné prostředí nejen pro naše děti.

31.10.2023

Milá Barborko Měřilová, s velkou radostí a hrdostí Ti chceme jménem obce Machová poděkovat za Tvou skvělou reprezentaci ve sportovním aerobiku. Stala ses mistryní světa, a to je obrovský úspěch, na který jsme nesmírně pyšní!

17.10.2023

ZNÁME SE JEŠTĚ, SOUSEDÉ ?? Tradice jsou tradice.Ale nenapadlo vás někdy uspořádat neotřelou jednorázovou akci, která by životve vaší obci trochu víc zpestřila, osvěžila, která by někomu pomohla?Chtěli byste uspořádat nějakou zajímavou kulturní, multikulturní, nebo vzdělávacíaktivitu? Potřebovali byste podpořit v oblasti dobrovolnictví, sousedskévýpomoci či mezigeneračních aktivit?Právě na takové projekty cílí nová výzva MAS Partnerství Moštěnka, kterou vámtady představujeme. Nyní máte šanci zrealizovat své plány. 

13.10.2023

9.10.2023

Obecní hlášení Kontejner na velkoobjemový odpad bude přistaven v pátek 13. října od 15. 00 do 17. 00 hodin a v sobotu 14. října od 9. 00 do 11. 00 hodin. Žádáme občany, aby dodržovali pokyny obsluhy.

25.9.2023

Výsledky soutěže o jablko roku obce Machová 2023  1. místo: Ludvík Jiří, počet hlasů 130, odrůda Rubinola, č.vzorku 7 2. místo: Lapčíková Jiřina, počet hlasů 32, odrůda Bohemia, č.vzorku 2 3. místo: Rosík Josef, počet hlasů 24, odrůda Spartan, č.vzorku 12  Pořadí Č. vzorku Počet hlasů Pěstitel Odrůda

11.9.2023

Obecní hlášení Upozorňujeme občany, že splatnost platby stočného za rok 2023 je do konce září 2023. Stočné činí 650 Kč na osobu za rok. Do konce října 2023 se vybírá místní poplatek za psy ve výši 200 Kč za každého psa. Podrobnosti jsou k dispozici na webu v sekci Aktuality. Preferujeme platbu na účet, z důvodu rekonstrukce kanceláří na OÚ. Číslo účtu: 183 297 926 / 0300.

8.9.2023

V sobotu 2. září 2023 vyjeli silniční nadšenci na cyklojízdu TOUR de Žídelná. V dopoledních hodinách cyklisté odstartovali svou celodenní jízdu. Od rekreačních cyklistů, až po ostřílené sporťáky, což také naplnilo náš plán: cyklojízda pro všechny. Na trase bylo připraveno 9 check pointů s občerstvením. Trasa měla cca 30 km a zúčastnilo se 270 dospělých cyklistů a 78 dětí. Pro ty, kteří zvládli nasbírat plný počet razítek, byla připravena tombola s velmi pěknými a hodnotnými cenami. Těšíme se na další ročníky CYKLOTOUR de ŽÍDELNÁ a v nové tradici budeme pokračovat, což nás moc těší. 

11.8.2023

Ordinace MUDr. Jozefa Csipáka přijímá k registraci nové pacienty

5.8.2023

02_celkova_koncepce_reseni.jpg (JPG 1920x552px )

11.7.2023

V místním obchodě Machová je možnost využít balíkové služby PPL, GLS. Platby můžete provádět hotově nebo kartou.   

11.7.2023

Od začátku července můžete využívat na našich polních cestách dva nové altány. Slouží především k odpočinku a pozorování okolní krajiny.

20.6.2023

Zelenina Juvita Uherský Brod bude ve středu 21. června  od 12. 30 do 12. 50 hodin, prodávat jahody, nové brambory ze Znojma, slovenská rajčata, papriky, okurky.Dále prodavá cibuli, nový česnek, žampiony, hlívu ústřičnou a další ovoce a zeleninu. Nabízí med a olejové svíčky.

31.5.2023

Mladí kluci z naší obce zvou na kácení máje dnes v 18. 00 hodin na návsi. Malé občerstvení zajištěno.    Obec Machová zve všechny děti i s rodiči na DĚTSKÝ DEN, který se koná 3. června 2023 v 15. 00 hodin ve sportovním areálu Machová. Na začátku se představí sestava ZUMBY, kterou si můžete vyzkoušet i Vy. Jsou připravené sportovní disciplíny. Občerstvení pro děti i dospělé zajištěno. Osvěžit se můžete točenou zmrzlinou.  Vstupné dobrovolné. Těšíme se na další společné setkání. Za nepříznivého počasí se DĚTSKÝ DEN RUŠÍ. 

5.5.2023

Dnes nás navštívily na obecním úřadě děti z mateřské školky, přišly se podívat na naše kanceláře, v zasedací místnosti si vyzkoušely hlasování, kde si odhlasovaly na každý den kynuté knedlíky s jahodami, pizzu a také od června dva roky prázdnin. Zašli jsme se podívat do knihovny, kde se dětem moc líbilo a taky si děti zkusily  jak se hlásí v místním rozhlase. Na závěr se všichni vyfotili u hasičského auta. 

24.4.2023

Procházku po obci s dětmi si můžete zpříjemnit plotovou hrou DEN ZEMĚ, která je umístěna na plotě u autobusové zastávky.

21.4.2023

Dnes jsme v naší obecní knihovně přivítali jedenáct nových čtenářů. Paní knihovnice představila dětem knihovnu, rozdala čtenářské průkazy, které mohou využít při vypůjčení knih. Poté děti přišli pozdravit Křemílek s Vochomůrkou a vyslechli si pohádku O Koblížkovi od malého Dominička Hanáka. Čtenáři si vytvořili záložky do knížek, zasoutěžili si při poznávání znělek večerníčků a po večeři se četly úryvky z knížek, do čehož se zapojily i některé z dětí. Děkujeme rodičům za dobroty, které dětem darovali. 

11.4.2023

ORDINAČNÍ DOBA Pondělí - 14:30 - 18:30 Úterý - 14:30 - 18:30 Středa - 14:00 - 17:00 - Ordinace Malenovice, Třída 3. Května 1180 areál TAJMAC - ZPS a.s. Čtvrtek - 7:00 - 9:00 odběry, 13:00 - 16:00 - Ordinace Malenovice, Třída 3. Května 1180 areál TAJMAC - ZPS a.s.

13.3.2023

S radostí oznamujeme, že jsme spustili nové webové stránky, které dostaly nový moderní design. Naším cílem bylo vytvořit přehlednější a uživatelsky příjemnější web, na kterém najdete všechny potřebné informace. Věříme, že se vám nový web bude líbit.

9.3.2023

Společnost NVB LINE s.r.o. se sídlem v Kvasicích u Kroměříže přijme zaměstnance na opravy a údržbu komunikací. Hlavní náplní práce je instalace dopravního značení, vysprávky silnic a řízení dopravy. Řidičský průkaz minimálně skupiny B je nezbytný. Řidiči s profesním průkazem obdrží náborový příspěvek 35 – 50 tisíc korun českých.  Měsíční mzda v průměru činí 40 tisíc korun českých. Pro více informací prosím kontaktujte paní Žalákovou na telefonu 725 744 043 nebo na emailové adrese zalakova@nvbline.cz.