Turistický pochod

Opatření, která platí od 26. listopadu

26. 11. 2021 Zobrazit více

CNL INVEST

Vyžádejte si vyjádření o existenci nadzemních nebo podzemních sítí

22. 11. 2021 Zobrazit více

Pomoc lidem s energiemi

Mimořádná okamžitá pomoc lidem s energiemi

18. 11. 2021 Zobrazit více

Kotlíkové dotace

KOTLÍKOVÉ DOTACE OP ŽP - PROGRAM VÝMĚNY ZDROJŮ TEPLA V DOMÁCNOSTECH ZLÍNSKÉHO KRAJE

10. 11. 2021 Zobrazit více

Milostivé léto

Právě začalo Milostivé léto! Od 28. října až do 28. ledna 2022 budou mít dlužníci šanci se relativně bezbolestně vypořádat s některými svými dluhy. Akce se týká exekučních sporů s veřejnými institucemi, jako jsou zdravotní pojišťovny, města, obce, dopravní podniky, školy nebo Česká televize nebo Český rozhlas.

mpsv

„Milostivé léto je jedinečná příležitost, která se nebude jen tak opakovat. Může pomoci zhruba 300 tisícům lidí, kteří jsou v exekuci kvůli dluhům vůči veřejným institucím. Stačí, aby dlužníci zaplatili původní pohledávku a navíc jen 908 korun,“ vyzdvihuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Připomíná, že Milostivé léto umožní se vyhnout vysokým exekučním poplatkům, sankcím a úrokům, které většinou původní dluh znatelně navyšují.

Této akce může člověk využít, pokud splní tři základní podmínky. První z nich je existence dluhu vůči státu, obci nebo dalším veřejným institucím. Tento dluh však musí být již v exekuci. Také platí, že dlužník nesmí být v procesu oddlužení neboli insolvence. Třetí podmínkou je, že tato exekuce musí být vedena soukromým exekutorem, což se netýká takzvané správní nebo daňové exekuce, které využívají především celní správa, finanční správa či okresní správa sociálního zabezpečení. „S konkrétními možnostmi a možným postupem, jak je možné využít Milostivého léta, jsou připravení poradit pracovníci úřadů práce,“ dodává Jana Maláčová. V zásadě je ale nutné v první řadě kontaktovat exekutora prostřednictvím dopisu, zjistit si u něj přesnou částku, kterou je potřeba zaplatit, tu následně uhradit a na závěr si ověřit, zda vše proběhlo v pořádku.

Milostivé léto se vztahuje například na dluhy vůči dopravním podnikům (pokuty), nemocnicím, energetikám v rukách státu jako je ČEZ, Pražská energetika, Pražská plynárenská, na nezaplacené poplatky České televizi, Českému rozhlasu a také vůči zdravotním pojišťovnám. Týká se ale také například nezaplacených poplatků obcím, především za popelnice, odpad, vodu nebo psy.

Příklad žádosti o sdělení dlužné jistiny

Registr dlužníků

Tisková zpráva MPSV

10. 11. 2021 Zobrazit méně

Souhrnné informace k dotacím na výměnu kotlů.

Souhrnné informace k dotacím
na výměnu kotlů.