Prodejní výstava Věžky

ČERTÍ BRKO 7.9.2019

5. 6. 2019 Zobrazit více

Kniha Luhačovské Zálesí - nové vydání

v letošním roce si připomeneme 60 let od úmrtí pozlovického rodáka profesora Antonína Václavíka, který byl významným etnografem a etnologem. Během svého života věnoval několik svých děl našemu společnému regionu na moravsko-slovenském pomezí, čímž učinil region známým v oblasti základů vědeckého národopisu a v badatelské práci.

3. 6. 2019 Zobrazit více

Kotlíkové dotace

Kotlíkové dotace ve Zlínském kraji – 3. vlna

Vyhlášení programu: 10. září 2019, elektronický příjem žádostí: 15. října 2019 od 8:00 hodin.

Pro koho je dotace určena?

Pro fyzické osoby - vlastníky a spoluvlastníky rodin­ných domů na území Zlínského kraje, které jsou převážně vytápěny kot­lem na pevná paliva s ručním přikládáním 1. nebo 2. emisní třídy, napojeným na otopnou soustavu a komínové těleso. Jeden žadatel může podat pouze jednu žádost o dotaci!

Za rodinný dům je pro účely dotace považován také bytový dům maximálně se 3 by­tovými jednotkami.

Na co je dotace určena?

Na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním 1. nebo 2. emisní třídy za nový ekologický zdroj tepla:

• Kotel pouze na biomasu (automatický i s ručním přikládáním)
  • Plynový kondenzační kotel
  • Tepelné čerpadlo

Žadatelem vybraný kotel musí být uveden v „seznamu kotlů“ pod­porovaných z kotlíkové dotace – Seznam výrobků a technolo­gií, který je průběžně aktualizován a je zveřejněn na webových stránkách https://svt.sfzp.cz.

V případě nákupu nového kotle s ručním přikládáním (na kuso­vé dřevo) je povinností žadatele pořídit i akumulační nádobu, a to o objemu, který je určen výkonem kotle - 55 l vody na 1 kW výkonu kotle.

Z kotlíkové dotace lze podpořit výměny kotlů realizované v období již od 15. 7. 2015.

Jaká je výše dotace?

• Tepelné čerpadlo – až 80 % způsobilých výdajů, nejvýše 120 000 Kč
  • Automatický (samočinný) kotel na biomasu – až 80 % způsobilých výdajů, nejvýše 120 000 Kč
  • Kotel na biomasu s ruční dodávkou paliva – až 80 % způsobilých výdajů, nejvýše 100 000 Kč
  • Plynový kondenzační kotel – až 75 % způsobilých výdajů, nejvýše 95 000 Kč

Podpora bude navýšena o částku 7 500 Kč v případě, že je výměna kotle realizována v prioritní obci

Co je možné uhradit z dotace (způsobilé výdaje)?

• Nový kotel / zdroj včetně nákladů na jeho instalaci a stavební práce
  • Novou otopnou soustavu
  • Rekonstrukci stávající otopné soustavy
  • Nezbytné zkoušky a měření spojené s uvedením kotle do provozu
  • Projektovou dokumentaci (kromě nákladů na zpracování žádosti)

Jaké dokumenty budete k žádosti potřebovat?

• Fotodokumentaci původního kotle na tuhá paliva se zřejmým připojením na komín a otopnou soustavu
  • Revizní zprávu původního kotle (musí být uvedena emisní třída kotle)
  • Souhlas spoluvlastníka nemovitosti, případně pozemku

V rámci kotlíkových dotací NELZE provést výměnu:

< >Stávajícího starého plynového kotle  Stávajících kamen (kachlová, krbová, litinová) a kuchyňského sporákuStávajícího kotle s ručním přikládáním emisní třídy 3 a vyššíStávajícího kotle s automatickým přikládáním paliva

2. 5. 2019 Zobrazit méně